Yenilenebilir Enerji

Hizmetler

Güneş Enerji Sistemleri

Çatı Güneş Enerjisi Kurulumu

Güneş paneli ile bedava elektrik üretebileceğiniz solar paket sistemler sayesinde elektriğin olduğu veya olmadığı yerlerde enerjinizi güneş paneli ile karşılayabilirsiniz. Güneş panelleri, sabah hava aydınlandığında enerji üretimine başlar ve isterseniz şebekeye yada solar jel akülere depolayarak enerjinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yenilenebilir Enerji

Arazi Güneş Enerjisi Kurulumu

Tarlanıza veya arazinize güneş enerjisi santrali (GES) kurmak istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlar özetle şunlardır: Enerji santrali oluşturulacak arazi belirlenir, etüt çalışmaları yapılır. Maliyet ve kârlılık hesapları yapılarak finansman yöntemi belirlenir, gerekiyorsa enerji hibe ve destek programlarına başvurulur. Enerji üretimi için kullanılacak arazi satın alınır ya da kiralanır. Kurulacak güneş santrali için Marjinal Tarım Raporu ve Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Muafiyet Raporu alınır. Kurulum için elektrik dağıtım şirketine başvurulur, gerekli başvuru evrakları teslim edilir. Kullanılacak arazinin güneş panelleri yerleştirmeye uygun hale getirilmesi için düzenleme işleri tamamlanır. Kurulacak güneş enerjisi sistemi için gerekli malzemeler temin edilir. Panel sistem kurulumu gerçekleştirilir ve gerekli bağlantılar tamamlanır. Kurulan sistemin düzenli izlenmesi, bakımı, sigortası ve benzeri ihtiyaçlar için tedarikçi anlaşmaları gerçekleştirilir.

Elektrikli Araç

Elektrikli Araç Şarj İstasyon
Kurulumu

Elektrikli araç şarj istasyonu, elektrikli araçların bataryalarını şarj etmek için kullanılan bir cihazdır. Bu istasyonlar, elektrik enerjisini alarak, onu aracın bataryasına aktarmak için gerekli olan doğru akımı (DC) üretirler. Elektrikli araç şarj istasyonları, farklı türlerde ve tasarımlarda üretilmektedir. Her marka aracınız için şarj istasyonu kurulumlarını standartlara uygun şekilde uzman ekibimizle gerçekleştiriyoruz. Şarj istasyonu kurulmadan önce gerekli hesaplamaları yapıyor, bu sayede doğru kablo kesiti ve sigortayla mümkün olan en iyi şarj deneyimini sağlıyoruz. Talepleriniz doğrultusunda aracınıza en uygun şarj istasyonunu tedarik ederek, sizleri uzun şarj sürelerinden kurtarıyoruz.

m Simurg Solar Enerji

2012 yılından itibaren Güneş ve Rüzgâr Enerjisi, Araç Şarj İstasyonu Kurma sektöründe faaliyetlerine devam etmektedir.